Ota yhteyttä Harvestiaan

Löydä oma puunostajasi tästä
Ari Aalto
hankintaesimies
Puh. 040 484 8168
ari.aalto@harvestia.fi
Hankasalmi ja Kangasniemi
Tapio Bruun
hankintaesimies
Puh. 040 722 6603
tapio.bruun@harvestia.fi
Kuopio (Maaninka) ja Pielavesi
Liisa Hälvä
hankintaesimies
Puh. 040 180 1550
liisa.halva@harvestia.fi
Juva, Rantasalmi ja Sulkava
Okko Javanainen
hankintaesimies
Puh. 040 637 3990
okko.javanainen@harvestia.fi
Iisalmi, Kiuruvesi, Sonkajärvi ja Vieremä
Heikki Kanniainen
hankintaesimies
Puh. 040 661 0330
heikki.kanniainen@harvestia.fi
Pieksämäki, Varkaus ja Joroinen
Eero Liinakoski
hankintaesimies
Puh. 040 674 4510
eero.liinakoski@harvestia.fi
Leppävirta ja Heinävesi
Pasi Pohtinen
hankintaesimies
Puh. 040 411 1915
pasi.pohtinen@harvestia.fi
Kuopio (Nilsiä), Lapinlahti ja Rautavaara
Janne Rajala
hankintaesimies
Puh. 040 634 4980
janne.rajala@harvestia.fi
Keitele, Kuopio (Karttula), Tervo ja Vesanto
Marko Ruuhilahti
hankintaesimies
Puh. 040 663 6235
marko.ruuhilahti@harvestia.fi
Suonenjoki, Rautalampi, Konnevesi ja Sumiainen
Teemu Simpanen
hankintaesimies
Puh. 040 722 6522
Mikkeli
Jarmo Torvinen
hankintaesimies
Puh. 040 638 6350
jarmo.torvinen@harvestia.fi
Tuusniemi, Outokumpu ja Liperi länsiosat
Markku Turunen
hankintaesimies
Puh. 040 769 8180
markku.turunen@harvestia.fi
Kuopio (Riistavesi, Vehmersalmi, Vehmasmäki, Haminalahti, Hirvilahti) ja Siilinjärvi
Ville Väinölä
hankintaesimies
Puh. 040 822 3865
ville.vainola@harvestia.fi
Juankoski, Kaavi, Juuka ja Polvijärvi
Yhteydenottolomake

Harvestia

Harvestia Oy on Mondi Groupin omistama puunhankintayhtiö. Harvestia hankkii puut Mondi Powerfluten Kuopion Sorsasalossa sijaitsevalle tehtaalle.
Lisäksi Harvestia toimittaa puuta yhteistyökumppaneilleen. Harvestia ostaa kuitu-, tukki- ja energiapuuta sekä pysty- että hankintakaupalla.

Tietosuojaseloste