Ota yhteyttä Harvestiaan

Löydä oma puunostajasi tästä
Jyväskylän toimisto
Väinönkatu 42, 40100 Jyväskylä
Ari Aalto
hankintaesimies
Puh. 040 484 8168
ari.aalto@harvestia.fi
Jyväskylä, Muurame, Laukaa ja Toivakka
Kuopion toimisto
Savilahdentie 6 B, 70210 Kuopio
Tapio Bruun
hankintaesimies
Puh. 040 722 6603
tapio.bruun@harvestia.fi
Kuopio (Maaninka) ja Pielavesi
Timo Hartikainen
kuljetusesimies
Puh. 040 352 6864
timo.hartikainen@harvestia.fi
Joni Päivinen
talous- ja hallintojohtaja
Puh. 050 351 8922
joni.paivinen@harvestia.fi
Marko Kervola
korjuuesimies
Puh. 040 167 8050
marko.kervola@harvestia.fi
Kimmo Paananen
tietohallintopäällikkö
Puh. 0400 612 615
kimmo.paananen@harvestia.fi
Mikko Palmroth
toimitusjohtaja
Puh. 050 598 9595
mikko.palmroth@harvestia.fi
Pasi Pohtinen
hankintaesimies
Puh. 040 411 1915
pasi.pohtinen@harvestia.fi
Kuopio (Nilsiä), Lapinlahti ja Rautavaara
Janne Rajala
hankintaesimies
Puh. 040 634 4980
janne.rajala@harvestia.fi
Keitele, Kuopio (Karttula), Tervo ja Vesanto
Tommi Rissanen
turvallisuuspäällikkö
Puh. 040 676 6110
tommi.rissanen@harvestia.fi
Jari Takkinen
hankintajohtaja
Puh. 044 508 7142
jari.takkinen@harvestia.fi
Markku Turunen
hankintaesimies
Puh. 040 769 8180
markku.turunen@harvestia.fi
Kuopio (Riistavesi, Vehmersalmi, Vehmasmäki, Haminalahti, Hirvilahti) ja Siilinjärvi
Ville Väinölä
hankintaesimies
Puh. 040 822 3865
ville.vainola@harvestia.fi
Juankoski, Kaavi, Juuka ja Polvijärvi
Elisa Kamunen
controller
Puh. 0400 519 469
elisa.kamunen@harvestia.fi
Rantasalmen toimisto
Poikkitie 2, 58900 Rantasalmi
Liisa Hälvä
hankintaesimies
Puh. 040 180 1550
liisa.halva@harvestia.fi
Juva, Rantasalmi ja Sulkava
Iisalmen toimisto
Kauppakatu 13, 74100 Iisalmi
Okko Javanainen
hankintaesimies
Puh. 040 637 3990
okko.javanainen@harvestia.fi
Iisalmi, Kiuruvesi, Sonkajärvi ja Vieremä
Pieksämäen toimisto
Myllykatu 12, 76100 Pieksämäki
Heikki Kanniainen
hankintaesimies
Puh. 040 661 0330
heikki.kanniainen@harvestia.fi
Pieksämäki, Varkaus ja Joroinen
Marko Ruuhilahti
hankintaesimies
Puh. 040 663 6235
marko.ruuhilahti@harvestia.fi
Suonenjoki, Rautalampi, Konnevesi ja Sumiainen
Leppävirran toimisto
Kievarinkatu 11, 79100 Leppävirta
Eero Liinakoski
hankintaesimies
Puh. 040 674 4510
eero.liinakoski@harvestia.fi
Leppävirta ja Heinävesi
Mikkelin toimisto
Porrassalmenkatu 26, 50100 Mikkeli
Teemu Simpanen
hankintaesimies
Puh. 040 722 6522
Mikkeli
Joensuun toimisto
Länsikatu 15, Tiedepuisto 1C220, 80110 Joensuu
Jarmo Torvinen
hankintaesimies
Puh. 040 638 6350
jarmo.torvinen@harvestia.fi
Tuusniemi, Outokumpu ja Liperi
Juho Vartiainen
hankintaesimies
Puh. 040 615 5175
juho.vartiainen@harvestia.fi
Joensuu, Kontiolahti ja Ilomantsi länsiosat
Antti Vuorela
hankintaesimies
Puh. 040 573 3720
antti.vuorela@harvestia.fi
Kitee, Rääkkylä ja Tohmajärvi
Lieksan toimisto
Pielisentie 26, 81700 Lieksa
Ville Kilpeläinen
hankintaesimies
Puh. 040 865 0540
ville.kilpelainen@harvestia.fi
Nurmes ja Lieksa
Haapajärven toimisto
85800 Haapajärvi
Tarja Ahlholm
hankintaesimies
Puh. 0400 255 985
tarja.ahlholm@harvestia.fi
Haapajärvi, Haapavesi, Kärsämäki, Nivala ja Pyhäjärvi
Pihtiputaan toimisto
44800 Pihtipudas
Janela Lapveteläinen
hankintaesimies
Puh. 040 554 5150
janela.lapvetelainen@harvestia.fi
Viitasaari ja Pihtipudas
Kangasniemen toimisto
Keskustie 6, 51200 Kangasniemi
Ville Paappanen
hankintaesimies
Puh. 040 672 0450
ville.paappanen@harvestia.fi
Kangasniemi ja Hankasalmi
Yhteydenottolomake
Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Harvestia

Harvestia Oy on Mondi Groupin omistama puunhankintayhtiö. Harvestia hankkii puut Mondi Powerfluten Kuopion Sorsasalossa sijaitsevalle tehtaalle.
Lisäksi Harvestia toimittaa puuta yhteistyökumppaneilleen. Harvestia ostaa kuitu-, tukki- ja energiapuuta sekä pysty- että hankintakaupalla.

Tietosuojaseloste